

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 500 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Box |
| Power Rating | 3 W |
| Resistance | 100 Ω |
| Tolerance | 5 % |
Stock: 173
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08410
Ext.Price$0.08410
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08410 | $0.08410 |
| 10 | $0.04205 | $0.42050 |
| 50 | $0.03773 | $1.88650 |
| 100 | $0.03385 | $3.38500 |
| 500 | $0.02983 | $14.91500 |
| 1000 | $0.02629 | $26.29000 |
| 3000 | $0.02507 | $75.21000 |
| 5000 | $0.02391 | $119.55000 |
| 10000 | $0.02254 | $225.40000 |
